Strona głównaKrynica-ZdrójForumAktualnościKamery onlineInformacjeImprezyGaleriaPomagamyKontakt
Activa - hotel w górach
reklama na portalu
reklama na portalu
reklama na portalu
reklama na portalu
sklep hydrauliczny - banerek
Noclegi w Krynicy
oscypki sklep
sklep internetowy Dobry Klimat
KNS24.pl - ogłoszenia powiatu nowosądeckiego
Kontakt w sprawie reklamy na krynica.net.pl pod nr. tel. 0-506-901-961.

Czy budowa kliniki specjalistycznej w Krynicy ruszy z miejsca?

PDF Drukuj Email

Budowa obiektu przy ul, Świdzińskiego w Krynicy będzie kontynuowana. Etap „wyjścia z ziemi” został zakończony, a inwestor dokonał modyfikacji projektu, zgodnie z którą część obiektu (segment B) zostanie przeznaczona na specjalistyczną klinikę medyczną. Jednak aby miasto zyskało tę placówkę medyczną, niezbędna jest zgoda Zakładu Górniczego w Krynicy.

Mniejsze kolejki, krótsze terminy u lekarzy specjalistów

Inwestor dokonał istotnych modyfikacji w dotychczasowym projekcie. Zmiany polegają na rezygnacji z budowy segmentu D, a tym samym ograniczeniu prac ziemnych w celu ochrony złóż. Segment B został przeznaczony na powstanie specjalistycznej kliniki medycznej, a nie jak dotychczas planowano na mieszkania. W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu został złożony zmieniony projekt uwzględniający obecnie nieporównywalnie większą klinikę zdrowotną w budowanym obiekcie. Jednak prace budowlane będą mogły ruszyć dopiero po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę, a do tego jest niezbędne uzgodnienie Zakładu Górniczego w Krynicy.

Aż 900 m2 przeznaczył inwestor w zmodyfikowanym projekcie, na placówkę medyczną, z której korzystać będą kryniczanie. Na tej modyfikacji zyskają przede wszystkim mieszkańcy uzdrowiskowej miejscowości. W nowej placówce będą przyjmować dotychczas trudno dostępni specjaliści. Dla mieszkańców Krynicy-Zdroju i okolic, oznacza to mniejsze kolejki i szybsze terminy wizyt u specjalistów, o których obecnie tak trudno.

Nowy projekt, który złożyliśmy w Starostwie Powiatowym przewiduje ponad dziesięciokrotny wzrost powierzchni przeznaczonej na klinikę medyczną dla mieszkańców miasta. Obecnie czekamy na pozytywne uzgodnienie dojazdu ze strony Zakładu Górniczego w Krynicy-Zdroju, a następnie pozwolenie na budowę. Jeśli te formalności udałoby się przeprowadzić sprawnie, lekarze specjaliści mogliby przyjąć pierwszych kryniczan już w 2013 roku. Szanse na to są, bowiem stała, dobra współpraca z instytucjami samorządowymi oraz nadzorująco-kontrolnymi, które przez cały czas monitorują inwestycję daje na to nadzieję - dodaje rzecznik Oriona Paweł Kobosz.Kontakt dla prasy:
Paweł Kobosz, Orion Sp. z o.o
ul. Boya Żeleńskiego 25, 35-105 Rzeszów
tel. 603 113 114
tel. e-mail: pawel.kobosz@kobi.com.pl

Zbigniew Chmielewski, Wiceprezes Zarządu Exacto Sp. z o.o
ul. Gen. Stanisława Maczka 6, 35-235 Rzeszów
tel. 17 785 19 23, e-mail: zch@exacto.pl

 

Dodaj komentarz

UWAGA! Prosimy w komentarzach nie dodawać zapytań o rezerwację pokoi.
Właściciele obiektów nie monitoruj na bieżąco Państwa wpisów.


WAŻNE! Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę celem wyświetlenia i moderacji komentarza. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.


Kod antysapmowy
Odśwież

niezbędnik
niezbednik
Pocztówki
Pocztówka z Krynicy z Twoim zdjęciem.
kącik narciarza
kącik narciarza
Reklama
reklama na www.krynica.net.pl
kanał video Kanał video na YouTube
Ekologia
Ekologia
- Polityka prywatnościPliki cookiesReklamaRegulaminMateriały prasoweMapa stronyFirmyNoclegi w KrynicyTapety na telefonArchiwum artykułów -
© 2008 Portal miasta Krynica-Zdrój. Designed by E-Lime. Hosting HIMax .