Strona głównaKrynica-ZdrójForumAktualnościKamery onlineInformacjeImprezyGaleriaPomagamyKontakt
Activa - hotel w górach
reklama na portalu
reklama na portalu
reklama na portalu
reklama na portalu
sklep hydrauliczny - banerek
Noclegi w Krynicy
oscypki sklep
sklep internetowy Dobry Klimat
KNS24.pl - ogłoszenia powiatu nowosądeckiego
Kontakt w sprawie reklamy na krynica.net.pl pod nr. tel. 0-506-901-961.

Królowa jest tylko jedna

PDF Drukuj Email

Rozmowa z Januszem Ciskiem, prezesem zarządu Uzdrowiska Krynica - Żegiestów SA

- Bieżący rok przynosi dwa ważne dla Krynicy jubileusze – dwustulecie rozlewnictwa wody mineralnej Kryniczanka oraz dwieście piętnastą rocznicę rozpoczęcia lecznictwa uzdrowiskowego. Proszę przyjąć najlepsze gratulacje i serdeczne życzenia na tę okoliczność.

- Bardzo dziękuję. Rzeczywiście rok 2008 jest dla nas szczególny. Chcemy w jak najbardziej uroczysty sposób świętować nasze okrągłe rocznice. Jednym z elementów obchodów będzie specjalna wystawa fotograficzna poświęcona historii Kryniczanki. Będzie można ją zobaczyć w czwartym kwartale roku w sali wystawowej Pijalni Głównej. Już teraz bardzo serdecznie zapraszam na tę wystawę.

- Pokłady wody są skarbem Krynicy. W jaki sposób są one dzielone i klasyfikowane?

- Oferowane przez nas wody dzielą się na mineralne i lecznicze. Do pierwszej grupy zaliczymy oczywiście Kryniczankę gazowaną i niegazowaną, a do drugiej wody ze źródeł Jan, Zuber i Słotwinka. Kryniczanka dostępna jest w typowych, ekologicznych opakowaniach szklanych oraz plastykowych butelkach PET. Wody lecznicze sprzedajemy dodatkowo w pięciolitrowych kartonach. Ponadto wody z ujęć Józef, Zdrój Główny, Tadeusz i Mieczysław dostępne są wyłącznie w 4 należących do nas pijalniach.

- Wody wydobywane i sprzedawane przez Uzdrowisko Krynica-Żegiestów SA cechują się doskonałym smakiem i bogactwem składników mineralnych. Ten fakt został dostrzeżony przez ekspertów Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji, którzy nominowali spółkę do tytułu JAKOŚĆ ROKU 2008.

- Bardzo cieszymy się, że kolejne niezależne gremium doceniło nasze produkty. Już samą nominację do udziału w organizowanym przez Państwa konkursie traktujemy jako duże wyróżnienie. Robimy wszystko, aby wydobywać i oferować konsumentom jak największą ilość jak najbardziej wartościowej wody. Kryniczanka ma niezwykle wysoką zawartość wapnia i magnezu. Nasze społeczeństwo cierpi na niedobór właśnie tych pierwiastków, dlatego powinno uzupełniać je w najprostszy i najbardziej naturalny sposób, poprzez picie wody. Jakość naszych wyrobów i stosowane metody pracy potwierdza wdrożony w spółce system HACCP. Nad jakością i właściwościami rozlewanych wód czuwa co dnia wewnątrzzakładowe laboratorium mikrobiologiczne oraz Uzdrowiskowy Zakład Górniczy.

- Kryniczanka jest doskonale znana na terenie całego kraju. W jaki sposób jest dystrybuowana?

- Nasz dział handlowy dba o jak największą dostępność Kryniczanki i wód leczniczych. Mamy podpisane umowy sprzedaży z sieciami hipermarketów: Tesco, Carrefour, Auchan czy Makro Cash & Carry oraz mniejszymi sieciami typu Eurocash, Kaufland, Selgros. Ponadto dystrybuujemy nasze produkty w oparciu o współpracę z prywatnymi hurtowniami. W promieniu 100 km od Krynicy prowadzimy również tzw. van-selling, dostarczając wodę bezpośrednio do detalicznych punktów sprzedaży. Dzięki tak szerokiej gamie stosowanych narzędzi sprzedażowych nasza woda jest dobrze znana zarówno w regionie, jak i w całym kraju.

- Ale nie tylko, bo królowa polskich wód zawitała także poza jego granice.

- Zgadza się. Regularnie dostarczamy Kryniczankę na kontynent amerykański do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Zdarzają się również wysyłki do Australii i Irlandii. Nasza woda zaznaczyła swoją obecność także na Ukrainie i w Kuwejcie.

- Jakie plany ma przed sobą Kryniczanka zamykająca dwustuletni etap dotychczasowego działania?

- Przede wszystkim będziemy dbać o utrzymanie stałego wysokiego woluminu sprzedaży. W roku jubileuszowym rozlejemy 16,1 mln litrów wód, w tym 13 mln litrów Kryniczanki. Wkładamy maksimum zaangażowania w promocję naszej marki, aby tak wielka ilość produktów znalazła nabywców. Ponadto myślimy o inwestycjach w infrastrukturę zakładu. Aby odciążyć centrum Krynicy-Zdrój, w którym znajdują się linie rozlewnicze, planujemy przenieść je na obrzeża miasta. Docelowo zamierzamy również rozbudować zakład produkcyjny, a tym samym zwiększyć moce produkcyjne.

Dziękuję za rozmowę.

 

Dodaj komentarz

UWAGA! Prosimy w komentarzach nie dodawać zapytań o rezerwację pokoi.
Właściciele obiektów nie monitoruj na bieżąco Państwa wpisów.


WAŻNE! Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę celem wyświetlenia i moderacji komentarza. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.


Kod antysapmowy
Odśwież

niezbędnik
niezbednik
Pocztówki
Pocztówka z Krynicy z Twoim zdjęciem.
kącik narciarza
kącik narciarza
Reklama
reklama na www.krynica.net.pl
kanał video Kanał video na YouTube

Gabinet kosmetyczny Dermedika oferuje profesjonalne zabiegi lipolizy, fotoodmładzania, mezoterapii, skleroterapii oraz zamykania naczynek. Zapraszamy do naszego Gabinetu Dermatologii Estetycznej i Kosmetologii.

- Polityka prywatnościPliki cookiesReklamaRegulaminMateriały prasoweMapa stronyFirmyNoclegi w KrynicyTapety na telefonArchiwum artykułów -
© 2008 Portal miasta Krynica-Zdrój. Designed by E-Lime. Hosting HIMax .