66 Tour de Pologne z metą w Krynicy! Uwaga na utrudnienia w ruchu!

W dniu 6 sierpnia 2009 r.w Krynicy-Zdroju na ul. Piłsudskiego (na wysokości Kina Jaworzyna) jest organizowana meta V etapu Tour de Pologne, jednej z najważniejszych imprez kolarskich na świecie. Jest to impreza o wielkim rozmachu, dająca duże możliwości promocji Naszego Miasta.

tour de pologne

Wyścig kolarski Tour de Pologne jest najbardziej prestiżową polską imprezą sportową, z 80-letnią tradycją. Po raz pierwszy został rozegrany we wrześniu 1928 roku, a na starcie stanęło 71 kolarzy. Pierwszą edycję wyścigu zorganizowało Towarzystwo Cyklistów w Warszawie oraz gazeta „Przegląd Sportowy”. Wyścig od samego początku stał się jednym z największych wydarzeń sportowych Polski. Do roku 1992 był on organizowany, jako wyścig amatorski.

Więcej o wyścigu na stronie www.tourdepologne.pl

UWAGA MIESZKAŃCY KRYNICY I TURYŚCI!

W związku z wyścigiem w dniu 6 sierpnia 2009 r. (czwartek) na terenie Krynicy-Zdroju wystąpią znaczne ograniczenia w ruchu drogowym. Ulice Tysiąclecia, Wspólna, Dąbrowskiego, Podgórna, Piłsudskiego (od Starej Drogi do „Perły”) będą całkowicie zamknięte – objęte zakazem ruchu od godz. 6.00 – 20.00.

Wyłączone z parkowania w całości pod rygorem odholowania pojazdu będą ulice: Zieleniewskiego, Pułaskiego, Piłsudskiego, Dąbrowskiego (także zatoki parkingowe), i Podgórna. Prosimy o przeparkowanie pojazdów w dniu 5 sierpnia w inne miejsca. Kolarze wjadą na teren naszej Gminy w miejscowości Polany, a nastepnie Berest, Krzyżówka, Kopciowa, ul. Sądecka, Piłsudskiego, nastepnie wykonają 4 pętle: ul. Pułaskiego, Zieleniewskiego (Jakubik), Mochnaczka Niżna, Mochnaczka Wyżna, Kopciowa, Sądecka, Piłsudskiego. W/w drogi i ulice w trakcie trwania wyścigu (ok. godz. 14.00 – 19.00) będą całkowicie zamknięte.

Na alternatywne objazdy pojazdy będą kierowane przez służby kontroli ruchu oraz specjalne tablice objazdowe.

Przepraszając za powstałe utrudnienia prosimy o dostosowanie się do nowej organizacji ruchu i bezwzględne podporządkowanie się poleceniom policji, straży miejskiej i innych służb porządkowych.
Mieszkańcy proszeni są o niekorzystanie z prywatnych pojazdów.
Właścicieli hoteli, pensjonatów, sanatoriów, oraz właścicieli sklepów, restauracji itp. uprzejmie prosimy o poinformowanie swoich gości oraz działy zaopatrzenia o w/w utrudnieniach w dojeździe do Krynicy i poruszaniu się w dniu 6 sierpnia
.

0 0 głosy(ów)
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments