Czy Dariusz Reśko uratuje Festiwal Kiepury?

Jak podaje portal sadczanin.info, burmistrz Reśko zainteresował się losami Festiwalu Kiepury.

Portal cytuje słowa burmistrza: – Jeśli się okaże, że pomimo moich próśb, nalegań, negocjacji pan Bogusław Kaczyński będzie się upierał, że festiwalu nie zrobi, to będę musiał tę imprezę zorganizować w nieco innej formule. 30. Europejski Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy się odbędzie!

Wygląda więc na to, że walka o utrzymanie imprezy trwa. Więcej informacji na stronie http://www.sadeczanin.info/wiadomosci….

0 0 głosy(ów)
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
12 lat temu

Drodzy Kryniczanie, Szanowni Melomani,Piszę nie tylko jako syn Stefana Półchłopka pomysłodawcy i twórcy festiwalu kiepurowskiego oraz szefa organizacyjnego jego pierwszych 15. edycji, ale również w imieniu wielu kryniczan, którzy pracowali społecznie w roku 1967 i latach następnych przy organizacji Festiwalu im. Jana Kiepury. Jest to od początku festiwal krynicki, a „europejskim” stał się dopiero w 2003 roku, tj. gdy organizację festiwalu przejął Impresariat Casa Grande. Organizatorem XXXVI Festiwalu w roku 2002 było jeszcze Centrum Kultury, które jako MGOK przejęło w 1982 roku od Działu KO Uzdrowiska i Komitetu Rozwoju Krynicy prowadzenie festiwalu. Pan Bogusław Kaczyński dyrektorem artystycznym festiwalu jest od… Czytaj więcej »