Modernizacja Pijalni Głównej w Krynicy

Do sierpnia 2014 roku potrwa remont i modernizacja Pijalni Głównej w Krynicy. Prace, które ruszyły już w czerwcu pochłoną ponad 30 milionów złotych. Część pieniędzy wykłada Spółka Uzdrowisko Krynica Żegiestów SA, resztę dokłada Unia Europejska.

Niestety w tym czasie Pijalnia będzie zamknięta dla mieszkańców i turystów.

Podczas remontu w budynku Stare Łazienki Mineralne, zorganizowana będzie Pijalnia zastępcza, w której turyści będą mogli korzystać z kuracji pitnej.

Zapraszamy do zapoznania się z całością artykułu i do obejrzenia wszystkich zdjęć z remontu oraz kilku wizualizacji dotyczących przyszłego wyglądu Pijalni.

W ramach modernizacji tego najsłynniejszego budynku w Krynicy zostanie wymienione poszycie, zarówno jeśli chodzi o elementy szklane, jak i aluminiowe. Samo wnętrze Pijalni zostanie w sposób znaczny przebudowane i dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zdjęcia użyczył pan Janusz Kłapyta. Zdjęcia pozostają własnością wyżej wymienionej osoby i zostały użyczone za jej zgodą. Kopiowanie lub powielanie zabronione.

0 0 głosy(ów)
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Małgorzata
Małgorzata
10 lat temu

A moze by tak więcej zdjęc z wizualizacji? Np elewacje? Otoczenie? Co ze żródełkiem przed pijalnią ?? Czy wykonawca zdąży istotnie do koca sierpnia z oddaniem do użytkowania ?? Nie mogę się już doczekać :)0

Wacław
Wacław
9 lat temu

Ludzie! czy Wy macie oczy? Przecież fasada pijalni to OHYDA! pasuje do hali sportowej czy do supermarketu, a nie do miejsca w którym znajduje się pijalnia. Wybudowano to szkaradztwo za komuny i gryzie się z muszlą koncertową czy ze Starym Domem Zdrojowym i nikt nie pomyślał aby to poprawić.