PIĘCIORACZKI Z BRZESKA

pięcioraczki z Brzeska

EMILKA
Jestem EMILKA. Byłam bardzo ciekawa Świata i jako pierwsza opuściłam brzuszek mamusi. Miało to miejsce 15 lutego o godz. 4:45 w Poznańskiej Klinice. Ważyłam zaledwie 600 g i bardzo długo walczyłam o pozostanie na tym pięknym świecie. Było już ze mną bardzo źle, cały mój maleńki organizm był zakażony, miałam krwawienie do centralnego układu nerwowego i szereg innych dolegliwości, zostałam nawet ochrzczona z „wody”, ale dzięki staraniom lekarzy i pielęgniarek oraz Waszej modlitwie pozostałam przy życiu.
Przez prawie pięć miesięcy byłam sztucznie wentylowana i miałam częste niedotlenienia tak jak całe moje rodzeństwo. Obecnie jestem już w domku z rodzicami (po prawie półrocznym pobycie w szpitalu) ale moje kłopoty zdrowotne się nie skończyły. Mam ogromne problemy ze wzrokiem, lekarze twierdzą że nigdy nie nauczę się czytać ani pisać, ciągle musze być rehabilitowana zarówno ruchowo jak i oddechowo. Pani rehabilitantka złości się na mnie że nie nawiązuje kontaktu wzrokowego. Bardzo często nie mam apetytu i dlatego ciągle jestem najmniejsza. Rodzice mówią o mnie że jestem strasznym urwiskiem i złośnikiem.
KAMILKA
Ja mam na imię KAMILKA. Przyszłam na Świat o godz. 4:46. Byłam niezłym grubaskiem, bo ważyłam 840 g i tak mi już zostało. Jako pierwsza zaczęłam samodzielnie oddychać i jako pierwsza po 4 miesiącach (razem z Majką) wróciłam do domu. Ja również miałam laserową operację na oczkach. Muszę szybko zdrowieć i nabierać sił, aby móc cieszyć mamusię i tatusia. Bardzo potrzebuje zabawy z rodzicami, lecz oni nie zawsze mają dla mnie wystarczająco dużo czasu. Jako że urodziłam się bardzo wcześnie mam wiele problemów z prawidłowym rozwojem i wymagam rehabilitacji.
KAROLEK
Ja jestem KAROLEK – jako jedyny chłopczyk w całej tej gromadce. Podobnie jak Kamilka urodziłem się o godz. 4:46 i na pewno będę się z nią sprzeczał kto jest starszy. Po urodzeniu ważyłem 810 g. Jestem bardzo chory i musiałem przejść kilka poważnych operacji. Siedem razy poddawany byłem ogólnemu znieczuleniu. Miałem ogromne problemy z oddychaniem, pół roku przebywałem w różnych szpitalach bo nie mogłem samodzielnie oddychać a do tej pory mam częste spadki saturacji, Niestety nigdy nie będę mógł Was zobaczyć na własne oczka. Potrzebuję intensywnej rehabilitacji oraz bardzo dużo czasu aby nabrać sił i zdrowia. Zostałem ochrzczony z „wody” – podobnie jak Emilka. Mam bardzo poważną chorobę płuc i nawet teraz kiedy mam już prawie rok mam duże problemy z oddychaniem.
MAJA
Ja mam na imię MAJA. Przyszłam na świat o godz. 4:47 i ważyłam 710 g. Wszyscy o mnie mówią, że jestem strasznym leniuszkiem, ale to nie prawda bo ja się bardzo staram. Miałam jedną operację na oczka. Uwielbiam leżeć na brzuszku. Teraz jestem bardzo ruchliwa i ciekawa świata. Wiem ze musze szybciutko rosnąć i nabierać sił aby móc pomagać rodzicom w opiece nad moimi siostrzyczkami i Karolkiem. Ja także potrzebuję stymulacji ruchowej i staram się jak tylko mogę (choć nie zawsze mi to wychodzi) szybko rosnąć i zdrowieć.
WIKTORIA
Ja mam na imię WIKTORIA. W brzuszku mojej mamy było mi bardzo wygodnie i dlatego przyszłam na świat ostatnia o godz.4:48 i ważyłam 670 g. Miałam operacje na serduszko i jak całe moje rodzeństwo laser oczu. Mam bardzo poważnie uszkodzony nerw wzrokowy i przez to są nikłe szanse abym mogła zobaczyć mamusię i tatusia. Trudno jest mi poznawać otaczający mnie świat a moi rodzice nie zawsze maja dla mnie wystarczająco dużo czasu.
RODZICE KASIA I GRZEŚ
Bardzo boimy się o dalszy los naszych dzieci. Ich prawidłowy rozwój jest wielką niewiadomą, dlatego musimy skupić się na intensywnej rehabilitacji i specjalistycznej opiece medycznej. Nasze dzieci ciągle są zagrożone dziecięcym porażaniem mózgowym, Karolek nigdy nie będzie widział a dwie dziewczynki maja bardzo poważnie uszkodzony wzrok. Nasza sytuacja materialna w związku z narodzinami pięcioraczków w obecnej chwili jest bardzo ciężka. Nasze dzieci wymagają specjalistycznej rehabilitacji, kosztownych wizyt u specjalistów lekarzy a prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości czekają je kolejne skomplikowane operacje. Zapewnienie naszym dzieciom codziennej domowej pielęgnacji również przerasta nasze możliwości (maleństwa zużywają od 50-70 pieluszek dziennie, całą masę różnych lekarstw, duże ilości specjalnego pokarmu dla niemowląt itp.). Potrzebujmy funduszy na remont i wyposażenie mieszkania (obecnie mieszkamy u babci). Bez pomocy wielu życzliwych osób obawiamy się, że nie podołamy temu wyzwaniu.

 

Potrzebujemy środków na rehabilitację i leczenie naszych dzieci. Jeżeli możesz weprzeć nas finansowo podajemy nr kont::
1) konto indywidualne Grzegorz Górka
BANK BPH S.A. ODDZIAŁ W BRZESKU
Pl. ŻWIRKI I WIGURY 3, 32-800 BRZESKO
Nr PL 03 1060 0076 0000 3000 0782 5933
Swift: BPHKPLPK

2)FUNDACJA ANNY DYMNEJ „MIMO WSZYSTKO”
ING Bank Śląski
Nr 70 1050 1445 1000 0022 7599 1459
koniecznie z dopiskiem „Pięcioraczki”

3) FUNDACJA PROMOCJI ZDROWIA
Fortis Bank Polska S.A. II oddział w Krakowie
Ul. JASNOGÓRSKA, 31-358 KRAKÓW
Nr 03 1600 1198 0002 0022 5228 1150

Poza środkami na leczenie i rehabilitację na dzień dzisiejszy potrzebujemy również:
1. Chusteczki higieniczne do pupy
2. Mleko BEBIKO 3 JUNIOR
3. Zupki w słoiczkach, desery w słoiczkach powyżej 9 miesiąca życia
4. Płyn do kąpieli
5. Olivki (najlepiej NIVEA)
6. Mleczko (najlepiej NIVEA)
7. Krem na odparzenia SUDOCREM
8. Zabawki grające, świecące o kontrastowych barwach
9. Proszek do prania (najlepiej JELP )
10. Smoczki i butelki (niestety tylko firmy NUK – bo z innych dzieci nie chcą jeść ani pić)
11. Ubranka dla dzieci (powyżej rozmiaru 90)

W imieniu rodziców i ich maluchów wszystkim darczyńcom składamy już z góry serdeczne podziękowania !!!

 

Kontakt:
Katarzyna i Grzegorz Górka
Pl. Żwirki i Wigury 7/1
32-800 Brzesko
woj. małopolskie
tel. 504440799

strona www: http://www.pięcioraczki.pl
e-mail: grzegorz_gorka@tlen.pl

 

Galeria:

0 0 głosy(ów)
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments