Wyciągi narciarskie

Wyciągi narciarskie w Krynicy i okolicach

Większość wyciągów narciarskich w Krynicy-Zdrój posiada licencjonowane szkółki narciarskie, niektóre trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlone oraz przygotowywane przez ratraki. To właśnie w Krynicy znajduje się jedna z najdłuższych oświetlonych tras narciarskich w Polsce. Ośrodki narciarskie posiadają własne serwisy i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego. Poprzez różnorodność tras zjazdowych Krynica jest doskonałym miejscem zarówno dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.

Po więcej informacji dla narciarzy zapraszamy do Kącika Narciarza.

STACJA NARCIARSKA JAWORZYNA KRYNICKA:

Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A.
ul. Czarny Potok 75
33-380 Krynica-Zdrój
www.jaworzynakrynicka.pl

Nowoczesne koleje i szybkie wyciągi o łącznej przepustowości niemal 14 000 osób na godzinę to tylko niektóre atrakcje czekające turystów na Jaworzynie Krynickiej. Po pokonaniu 465 m różnicy wzniesień można podziwiać wspaniałe beskidzkie krajobrazy, piękną panoramę Tatr, a bliski kontakt z naturą dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć.

trasy narciarskie na Jaworzynie Krynickiej
Mapa tras narciarskich pobrana z www.jaworzynakrynicka.pl

1. Czerwona I – "RODZINNA" – Najdłuższa trasa narciarska o długości 2600 m W górnej części zlokalizowany wyciąg orczykowy o długości 650 m. Rozpoczyna się na szczycie Jaworzyny kończy przy stacji dolnej Kolei Gondolowej. Jest to najdłuższa oświetlona trasa w Polsce. Z trasy można podziwiać panoramę Krynicy i Beskidu Niskiego.
Długość trasy: 2600 m.
Wyciągi na trasie: gondola, orczyk.

2. Czerwona II "RODZINNA" – Trasa na południowo-wschodnim stoku. Jest doskonałą trasą do zjazdów rodzinnych. Trasa jest sztucznie dośnieżana i oświetlona. Trasa jest wyposażona w 2 wyciągi orczykowe. Na szczycie trasy zlokalizowany jest wyciąg szkoleniowy dla dzieci o długości 90 m.
Długość trasy: 900 m.
Wyciągi na trasie: 2 orczyki.

3.Czerwona IIA "RODZINNA" – Trasa stanowi przedłużenie trasy II. Trasa jest klasyfikowana jako umiarkowanie trudna. Na trasie odbywają się zawody w slalomie i slalomie gigancie. Trasa jest wyposażona w nowoczesną 4-os kolej krzesełkową. W dolnym odcinku trasy znajduje się wyciąg szkoleniowy dla dzieciaków „Mały Wacek”.
Długość trasy: 900 m.
Wyciągi na trasie: 4-osobowa kolej krzesełkowa.

4. Niebieska III "RODZINNA" – Rozpoczyna się na szczycie Jaworzyny, jest górną częścią trasy nr I. Trasa jest sztucznie naśnieżona i oświetlona. Trasa bardzo popularna wśród narciarzy ze względu na doskonałe warunki śniegowe. Na tej trasie śnieg utrzymuje się najdłużej.
Długość trasy: 650 m.
Wyciągi na trasie: orczyk.

5. Czerwona IV "RODZINNA" – Trasa narciarska o długości 1000m. Zaczyna się w połowie trasy nr I a kończy na Polanie Izwór razem z trasą IIa. Trasa posiada dwa wyciągi orczykowe o długościach: 1000 i 850 m. Na trasie mogą odbywać się zawody narciarskie w slalomie i slalomie gigancie.
Długość trasy: 1000 m.
Wyciągi na trasie: 2 orczyki.

6. Czarna V "TRUDNA" – Trasa dla zaawansowanych narciarzy. Trasa jest sztucznie dośnieżana.
Długość trasy: 1000 m.
Wyciągi na trasie: orczyk.

7. Czerwona VI "RODZINNA" – Nowa trasa na Jaworzynie Krynickiej. Stacja dolna nowego krzesełka będzie zlokalizowana obok stacji dolnej kolei gondolowej, natomiast stacja górna umiejscowiona będzie przy końcu trasy nr IV oraz V. Nowa trasa będzie sztucznie naśnieżania i oświetlona. Trasą VI można dojechać do trasy I, IIA, IV, V. Nowoczesna 4-os kolej krzesełkowa będzie wyposażona w ruchomy chodnik ułatwiający wsiadanie.
Długość trasy: 1050 m.
Wyciągi na trasie: 4-os kolej krzesełkowa.


SŁOTWINY ARENA:

Słotwiny Arena
ul. Słotwińska 51A
33-380 Krynica Zdrój
www.slotwinyarena.pl

SŁOTWINY ARENA w Krynicy-Zdrój zapewni Gościom rodzinne szusowanie po świetnie przygotowanych, naśnieżonych i oświetlonych stokach oraz smaczne jedzenie i cieplutkie spanie w Restauracji położonej tuż przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej.

Na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena znajduje się jedna z największych atrakcji Krynicy – Wieża widokowa w koronach drzew (oddana do użytku w sierpniu 2019 roku). Jest to unikalna wieża o konstrukcji drewnianej i wysokości 49,5 metra do której prowadzi ścieżka w koronach drzew.

Słotwiny Arena to 10 tras zjazdowych o różnej skali trudności, 3-osobowa kolej krzesełkowa, wyciągi orczykowe, plac zabaw Kubuś-Ski oraz profesjonalny Snowpark.

Arena Słotwiny w Krynicy-Zdrój

Trasa nr 1 – GŁÓWNA – trasa przebiega wzdłuż kolei linowej, sztucznie naśnieżana i oświetlona. Trasa dla wymagających narciarzy.
Długość trasy: 980 m.
Wyjazd koleją linową lub dwuosobowym orczykiem.

Trasa nr 2 – DOOKOŁA ŚWIATA – widokowa trasa dla osób lubiących spokojną, relaksującą jazdę. Trasa nie jest sztucznie naśnieżana i przygotowywana ratrakiem – czynna jest tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu.
Długość trasy: 1650 m.
Wyjazd koleją linową lub dwuosobowym orczykiem.

Trasa nr 2a – NA POLANIE – trasa sztucznie naśnieżana, ratrakowana. Jest to niedawno powstała trasa narciarska RODZINNA, łatwa, przeznaczona do rodzinnych zjazdów i doskonalenia jazdy na nartach. Biegnie przez las, potem łagodnie przez widokową, rozległą polanę, następnie łączy się z głównym stokiem i daje wiele możliwości zjazdu pod dolną stację kolejki.
Długość trasy: 1350 m.
Wyjazd koleją linową lub dwuosobowym orczykiem.

Trasa nr 3 – POD LASEM – trasa przebiega wzdłuż kolei linowej, sztucznie naśnieżana i oświetlona. Trasa dla indywidualnych narciarzy jak również dla potrzeb klubów narciarskich i do rozgrywania zawodów narciarskich. Na tej trasie śnieg utrzymuje się najdłużej.
Długość trasy: 1100 m.
Wyjazd koleją linową lub dwuosobowym orczykiem.

Trasy nr 5, 6, 7 – są to trasy dojazdowe łączące wyciąg CZWÓRKA z KOLEJĄ KRZESEŁKOWĄ. Trasy te nie są sztucznie naśnieżana i przygotowywana ratrakiem – czynne są tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu.

Trasy nr 8, 9 – trasy położone obok wyciągu orczykowego CZWÓRKA. Są to trasy dośnieżane i ratrakowane. Należą do tras łatwych, przeznaczonych dla początkujących narciarzy oraz do nauki jazdy na nartach
Długość trasy nr 8: 650 m..

Trasa nr 10 – trasa ta nie jest przygotowywana ratrakiem i przeznaczona jest dla narciarzy potrafiących radzić sobie w trudnych warunkach i na świeżym śniegu.
Długość trasy: 750 m.
Wjazd wyciągiem orczykowym CZWÓRKA.

Snowpark – jest oświetlony i naśnieżany. Miłośnicy białego szaleństwa znajdą w nim 30 przeszkód jibbowych ustawionych w kilku lajnach o różnym stopniu trudności oraz profesjonalne skocznie.
Długość: 600 m.
Wyjazd koleją linową lub dwuosobowym orczykiem.

Beibik – trasa szkoleniowa dla dzieci, położona przy małym wyciągu BABY LIFT. Trasa ta jest naśnieżana, ratrakowana, oświetlona i urozmaicona kolorowymi przeszkodami Kubuś – SKI z licznymi atrakcjami dla dzieci.
Długość: 80 m..


SŁOTWINY:

KOMPLEKS NARCIARSKI SŁOTWINY
33-380 Krynica-Zdrój
ul. Słotwińska 53
www.slotwiny.pl

Kompleks narciarski SŁOTWINY to najstarszy ośrodek narciarski w Krynicy. Ośrodek dysponuje koleją krzesełkową (925 m) oraz trzema wyciągami (925 m , 350 m , 120 m). Trasy i wyciągi są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane.

Trasy posiadają HOMOLOGACJĘ FIS, dzięki czemu na Słotwinach można organizować zawody narciarskie na międzynarodowym poziomie.

trasy narciarskie na Słotwinach w Krynicy

OŚRODEK NARCIARSKI HENRYK-SKI:

Ośrodek Narciarski Henryk-Ski
ul. Dąbrowskiego
33-380 Krynica – Zdrój
nartykrynica.pl

Ośrodek ten jest trzykrotnym laureat nagrody „Najlepsza Stacja Narciarska”. Położony jest na zboczu Góry Krzyżowej w samym centrum Krynicy. W jego skład wchodzą dwa wyciągi orczykowe o długości 420 m oraz dwa wyciągi dla dzieci. Przy wyciągach znajdują się obiekty małej gastronomii, wypożyczalnia nart, przechowalnia sprzętu oraz bezpłatny parking. Ośrodek oferuje także smaczną, regionalną kuchnię w Gospodzie „U Krakowiaka”.

Istnieje możliwość nauki jazdy na nartach z instruktorem. Trasy przygotowane są ratrakiem, sztucznie naśnieżane oraz oświetlane.

Ośrodek Narciarski Henryk Ski w Krynicy - trasy

1. A – wyciąg orczykowy o długości 420 m.

2. B – wyciąg orczykowy o długości 420 m.

3. C – wyciąg o długości 80 m.

3. D – wyciąg o długości 80 m.


TYLICZ:

Tylicz to miejscowość położona w gminie Krynica-Zdrój, ok. 6,5 km od centrum Uzdrowiska Krynica-Zdrój (10 min. jazdy samochodem).

Stacja Narciarska Tylicz Sp. z o.o.

33-383 Tylicz,
ul. Boczna 4
www.tylicz-ski.pl

Stacja Narciarska Tylicz to 5 km ośnieżonych tras. Zróżnicowanie trudności pozwoli każdemu znaleźć coś dla siebie.

Mapa stoku Tylicz-Ski w Tyliczu koło Krynicy

Stacja Narciarska „Tylicz” znajduje się na granicy Beskidu Sądeckiego, w południowo-wschodniej części Małopolski niedaleko Krynicy. Sama miejscowość Tylicz znajduje się na wysokości 580m n.p.m. w dolinie potoków Muszynka i Mochnaczka, natomiast tereny narciarskie zlokalizowane są na zboczach liczącego 770m. n.p.m. Bradowca.

Położenie ośrodka w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, spokojna okolica, dobry dojazd i konkurencyjne ceny noclegów zapewniają udany wypoczynek w gronie rodziny i przyjaciół. Stacja Narciarska „Tylicz” jest również idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. W pobliżu parkingów znajduje się gospoda Gościniec Top-Ski, w której można się ogrzać i zjeść smaczny posiłek.

Trasy narciarskie
Ośrodek dysponuje nową koleją krzesełkową o długości 750m., dwoma wyciągami orczykowymi oraz bezpiecznymi, przeznaczonymi dla najmłodszych narciarzy, wyciągami Baby Ski. Zmodernizowane i niezwykle urozmaicone trasy narciarskie zadowolą zarówno zaawansowanych jak i początkujących miłośników białego szaleństwa.

Stacja narciarska obejmuje 7 tras o łącznej długości 5 km a ukształtowanie terenu umożliwia 11 różnych wariantów zjazdu ze szczytu Bradowca. Specjalnie wydzielony stok gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych adeptów narciarstwa.

Tylicz - tabela tras

Dojazd
Stacja Narciarska „Tylicz” znajduje się w odległości 1,5km od centrum Tylicza przy drodze Tylicz – Powroźnik zapewniając swoim Gościom bezpłatne parkingi. Możliwy jest również dojazd komunikacją publiczną z samej Krynicy.


Centrum Narciarskie „Master-Ski”

ul.Kazimierza Pułaskiego 11a
33-383 Tylicz
www.master-ski.pl

Centrum narciarskie „Master-Ski” to ośrodek narciarski w Tyliczu, koło Krynicy-Zdrój, położony na wysokości 680m n.p.m.

Master-Ski w Tyliczu

Do dyspozycji narciarzy jest 6 tras narciarskich (w tym jedna dla dzieci) oraz 3 wyciągi orczykowe. Master-Ski dysponuje wypo­życzalnią sprzętu narciarskiego i snowboardowego, szkołą narciarską z wykwalifikowanymi instruktorami oraz bezpłatnym parkingiem oraz regionalną karczmą.


Stacja narciarska Pod Łanem

ul. Kazimierza Wielkiego 30a
33-383 Tylicz,
www.tylicz.pl/

– Wyciąg orczykowy o długości 280 m i różnicy wzniesień 26m.Stok oświetlony. Przepustowość: 300 osób na godzinę.
Przy wyciągu:
– bezpłatny parking,
– „Bartny szałas” przyniesie schronienie przed ewentualną niepogodą a także ciągle palące sie ognisko zapewni możliwość pieczenia kiełbasek dla zaspokojenia głodu,
– wypożyczalnia sprzętu,
– kwatera – pokoje z widokiem na stok narciarski.


POWROŹNIK:

1. Wyciąg orczykowy – Wyciąg orczykowy o długości 600 m.


STACJA NARCIARSKA DWIE DOLINY MUSZYNA-WIERCHOMLA:

„DWIE DOLINY MUSZYNA-WIERCHOMLA” Sp. z o. o.
www.wierchomla.com.pl

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

Stacja narciarska „Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla” położona jest w Beskidach, 12 km od Piwnicznej – Zdroju. Wyciągi zlokalizowane są na zboczach otaczających Wierchomlę Małą, nad którą wznosi się szczyt Pusta Wielka (1062 m. n.p.m.). Dobre warunki narciarskie stacja zawdzięcza specyficznym warunkom klimatycznym – śnieg utrzymuje się tutaj długo (od listopada do kwietnia), a temperatura jest o 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Jest zaliczana do czołówki najnowocześniejszych i najdynamiczniej rozwijających się ośrodków narciarskich w Polsce. Zajmuje powierzchnię ponad 100 ha i jako pierwsza w Polsce zapewniła połączenie dwóch miejscowości systemem wyciągów – Wierchomlę i Muszynę-Szczawnik. Łączna przepustowość wyciągów to 11 tys. osób na godzinę. Dzięki rozmieszczeniu obiektów narciarskich na dużej powierzchni, trasy zjazdowe są szerokie i nie odczuwa się natężonego ruchu turystycznego. W Wierchomli znajdują się stoki o różnej trudności i każdy znajdzie tu trasę dopasowaną do swych umiejętności i kondycji.

1. Wierchomla I – Dotychczas najdłuższy wyciąg w Wierchomli, ma długość 1600 m, szerokość trasy zjazdowej to 100 – 300 m. Stok jest oświetlony, sztucznie śnieżony. Wyciąg krzesełkowy – krzesełka czteroosobowe, czas wjazdu to 12 minut.

2. Szczawnik I – Wyciąg krzesełkowy o długości 1525 metrów, czas wjazdu to 9 minut. Stanowi połączenie Wierchomli ze Szczawnikiem. Trasa oświetlona, sztucznie naśnieżana, szeroka. Wyciąg łączy się z orczykiem Szczawnik II.

3. Frycek – Wyciąg orczykowy położony na prawo od górnej stacji wyciągu krzesełkowego, długość 1010 m, różnica poziomów 175 m. Stok szeroki, śnieżony. NOWOŚĆ (w sezonie 2012/2013 wyciąg FRYCEK został przedłużony. Górna stacja wyciągu Frycek, została usytuowana tuż przy górnej stacji wyciągu Szczawnik II, co pozwala na wygodne przemieszczanie się między doliną Wierchomli a doliną Szczawnika

4. Płatek – Wyciąg równoległy do Frycka, połączony z nim krótką trasą łącznikową. Długość 517 m. Stok śnieżony.

5. Polanki – Stok ten odchodzi od głównej trasy, w jej górnej części. Przy dolnej stacji mały punkt gastronomiczny. Długość 940 m, szeroki i łagodny stok. NOWOŚĆ w sezonie 2013/2014 – oświetliliśmy „POLANKI” ulubioną trasę naszych narciarzy. Trasa będzie czynna do godz. 19:00

6. Toczek – Trasa czerwona, równoległa z dolnym odcinkiem głównej trasy. Długość – 470 m.

7. Stonoga – Stok dla początkujących z wyciągiem o długości 110 m., odseparowany od pozostałych nartostrad. Nachylenie tego stoku jest niezwykle łagodne, co zapewnia bezpieczeństwo. Trasa jest oświetlona i ma system sztucznego naśnieżania.

8. Szczawnik II – Stok o długości 1067 m. Czas wjazdu: 5 minut. Połączony z wyciągiem krzesełkowym Szczawnik I.

9. Snowtubing – trasa o długości 150 m.

9. Snowpark – trasa o długości 200 m.

STOKI NA STACJI NARCIARSKIEJ WIERCHOMLA POLECANE DLA POCZĄTKUJĄCYCH:
Jeśli jeszcze nie jeździłeś na nartach czy desce, zapraszamy na bezpieczny, płaski stok szkoleniowy, przy którym mieści się wyciąg orczykowy dla początkujących – Stonoga. Na tym wyciągu ćwiczą nawet 3-letnie dzieci, tutaj można umówić się z instruktorem na pierwsze lekcje jazdy na nartach lub snowboardzie. Stok nie jest połączony z pozostałymi, nie ma tu rozpędzonych narciarzy ani możliwości zjechania z trasy.

Wyciąg Stonoga ma 110 metrów i wjeżdża się nim wolniej niż pozostałymi wyciągami orczykowymi. Nachylenie stoku jest bardzo łagodne. Trasa jest sztucznie dośnieżana i oświetlona. Tuż obok mieści się karczma Markówka, grillowisko i domki alpejskie.

Gdy już mała górka nie będzie dla Ciebie wystarczająca – polecamy średniej trudności trasy przy wyciągach Płatek, Polanki, czy orczykowy Szczawnik.

Trasy dla osób dobrze jeżdżących to wyciąg Frycek, dolny odcinek pod wyciągami krzesełkowymi Wierchomla 1 i przy wyciągu Szczawnik 1.

0 0 głosy(ów)
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
14 lat temu

troche malo aktualne te

informacje o wyciągach

Michal
Michal
13 lat temu

No teraz już aktualne widzę chyba są

andrzej malaszynski
andrzej malaszynski
12 lat temu

aż sie nie moge doczekać zimy!!! 😆

Andrzej w-wa
Andrzej w-wa
12 lat temu

czy coś przybędzie na nowy sezon 11/12? pojawiły się jakieś nowe wyciągi?

Kasia
Kasia
12 lat temu

Sluchajcie, jaki stok w Polsce polecacie dla osób, które nigdy nie jeździły na nartach? Mamy zamiar się wreszcie nauczyć ;), choć nastolatkami nie jesteśmy 😉 Proszę o rady 😉

yoyo
yoyo
12 lat temu

Na kiedy dokładnie w tym roku zamówiono śnieg w krynicy? 😀

janegab
janegab
12 lat temu

Na początek przygody z nartami-z dziecmi polecam BUKOWINĘ TATRZAŃSKĄ…piękna kraina,mikroklimat-dla dzieci-stoki usytuowane w jednym kompleksie. Parking bezpatny…szaasy w pobliżu wyciągów z kominkami można se kie bachę upiec i ogrzać..no i folklar a górale dają żreć na maxa =bez lipy…Hej.. !