Wieża widokowa w koronach drzew Krynica-Zdrój

Wieża widokowa w koronach drzew Krynica-Zdrój

Uzdrowisko Krynica-Zdrój słynie od wielu już lat z wielu atrakcji turystycznych (Jaworzna Krynicka, Góra Parkowa, Deptak i Pijalnie, Parki linowe, szlaki piesze i rowerowe, świetnie przygotowane i zróżnicowane trasy narciarskie) i unikatowego klimatu, dzięki czemu jest jedną z popularniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce.

Do wielu atrakcji czekających na turystów w ty pięknym kurorcie dołączyła Wieża widokowa w koronach drzew – unikalna wieża na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena o konstrukcji drewnianej do której prowadzi ścieżka w koronach drzew.

Wieża widokowa w koronach drzew – co warto wiedzieć o tej atrakcji turystycznej w Krynicy-Zdroju?

Specjalna atrakcja dla turystów w postaci wieży widokowej o wysokości 49,5 metra (17 piętrowy wieżowiec!) pozwala nacieszyć się widokiem pięknej panoramy m.in. Beskidu Sądeckiego. Wieża wykonana została z drzewa robinii akacjowej (warto wspomnieć, że to jedyna tego typu budowla w Polsce) a do samej wieży prowadzi drewniana ścieżka podpierana przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Łączna długość całej ścieżki to 1030 metrów a znajdujące się na niej specjalne tablice edukacyjne umożliwiają lepsze poznanie m.in. krynickiej przyrody i kultury.

ścieżka do wieży widokowej

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju to niewątpliwie bardzo ciekawa konstrukcja budowlana, która jest szansą dla tego regionu na zyskanie jeszcze większej popularności. Nie ulega wątpliwościom, że tego typu obiekt przyczyni się do promocji regionu i stanie się ulubionym miejscem mieszkańców. Pomysłodawcą takiej atrakcji jest Grzegorz Lenartowicz. Jak sam wspomina: „To największa wieża widokowa w Europie wykonana z drewna”.

wieża widokowa Krynica Słotwiny

Prace budowlane związane z wieżą widokową zostały zakończone w sierpniu 2019 roku i od tego czasu można ją zwiedzać za opłatą.

Ile trzeba zapłacić za wejście na wieżę widokową w Krynicy-Zdroju?

– Początkowo bilet normalny kosztował 39 zł a ulgowy 32 zł. Obecnie bilet normalny za jednorazowe wejście na wieżę to 49 złotych dla osoby dorosłej a bilet ulgowy jest tańszy o 7 złotych.
– Wejście na wieżę widokową wraz z wjazdem kolejką krzesełkową to 57 złotych od osoby za bilet normalny, a cena biletu ulgowego to 47 złotych.
– Wejście na wieżę widokową w Krynicy-Zdroju – wjazd i zjazd kolejką – to koszt 69 złotych (pakiet ulgowy kosztuje 55 zł).
– Bilet grupowy – grupy przedszkolne, szkolne, kolonijne (pn-pt), opiekun gratis przy 10 osobach – 30 zł / dziecko + wjazd i zjazd koleją

Obecnie wieża widokowa czynna jest w godzinach od 10:00 do 15:00

Dla osób aktywnych pokonanie takiej drogi na pewno nie będzie problemem, ale dla tych, którym na co dzień brakuje ruchu – z pewnością stanie się świetną okazją do ćwiczeń i zadbania o formę. Na szczycie wieży znajduje się też niezwykła atrakcja (szczególnie dla dzieci) – zjeżdżalnia o długości aż 60 metrów, która na pewno dostarczy dzieciom i dorosłym niesamowitej dawki adrenaliny i mnóstwa zabawy!

widok z wieży widokowej

Informacje dodatkowe

– Bilety ulgowe przysługują dzieciom do 12 lat na podstawie ważnej legitymacji szkolnej oraz seniorom powyżej 60 roku życia.
– Bilet rodzinny przysługuje: 2 dorosłych plus 1 dziecko lub 2 dzieci do 12 r.ż.
– Na stacji Słotwiny Arena honorujemy: Kartę Dużej Rodziny i Kartę Seniora (regulamin).
– Zniżki wynikające z Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny nie łączą się z innymi promocjami.
– W kasach można płacić kartą i gotówką.
– Promocje, rabaty nie podlegają łączeniu oraz wybrane promocje bądź rabaty mogą wykluczać obowiązywanie innych promocji lub rabatów oraz obowiązywać tylko przez określony czas. Informacje o tym zawarte są każdorazowo w regulaminie lub warunkach danej promocji bądź rabatu.
– Bilety wstępu na Wieżę sprzedawane są w kasach w dolnej części ośrodka Słotwiny Arena oraz przy wejściu na Wieżę widokową. Sprzedaż biletów wstępu i ostatnie wejście na Wieżę odbywa się na godzinę przed zamknięciem atrakcji. Dbamy także o wygodę i bezpieczeństwo naszych czworonożnych przyjaciół. Przy wejściu na wieżę przygotowaliśmy bezpieczne i wygodne kojce, w których mogą Państwo zostawić swoje pieski. Dzieci w wieku do 3 lat mają bezpłatny wstęp. Każde dziecko do 12 roku życia powinno przebywać na Wieży pod opieką osoby dorosłej.
– Do Wieży widokowej w koronach drzew można dostać się nowoczesną, 6 osobową kolejką krzesełkową Doppelmayr, wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe lub wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą. Dzięki stopniowemu nachyleniu między 2-6 % cała trasa drewnianej ścieżki i Wieży dostępna jest dla osób niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi w wózkach. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych kolej linowa oraz Wieża widokowa pozostają zamknięte.

Oceń (5 / 1)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rafał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał
Gość
Rafał
Oceń :
     

Uważam, że cena zbyt wygórowana jak za taką atrakcję. Za tę cenę na /Słowacji jest dużo ładniejsza ścieżka, z lepszymi widokami.