Krynica atrakcje dla dzieci i rodzin z dziećmi

Atrakcje dla dzieci i rodzin z dziećmi w Krynicy

Krynica-Zdrój, jako miejscowość uzdrowiskowa położona w malowniczej dolinie Kryniczanki ma wiele do zaoferowania. Począwszy od jej naturalnych zasobów, jakimi są źródła wód mineralnych, poprzez różne zabytkowe miejsca, na licznych szlakach turystycznych i ścieżkach edukacyjnych kończąc. A zatem, jeśli planujecie wyjazd w Beskid Sądecki, koniecznie odwiedźcie Krynicę i skorzystajcie z lokalnych atrakcji. Rodziny z dziećmi również znajdą tutaj coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy lubicie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, czy preferujecie zwiedzanie zabytków i odkrywanie historii nowych miejsc. W obu przypadkach oferta Krynicy przypadnie Wam do gustu i nie będziecie się tutaj nudzić. Poniżej kilka propozycji na wypoczynek w Krynicy-Zdroju dla najmłodszych, jak również rodzin z dziećmi.

Krynica-Zdrój dla dzieci

Rodzice, niezależnie od sytuacji, stawiają dobro dziecka na pierwszym miejscu. A co za tym idzie, starają się tak zorganizować jego czas, żeby się rozwijało i doskonaliło swoje umiejętności w różnych sytuacjach. W przypadku wyjazdów sytuacja ma się podobnie. Wyjeżdżając na wakacje czy chociażby weekendowy odpoczynek, rodzice zwracają szczególną uwagę na to, czy w miejscu docelowym ich pociechy nie będą się nudzić. Jeśli zatem zależy Wam na miejscu, w którym Wasze dzieci nie będą mogły narzekać na nudę – wybierzcie się do Krynicy-Zdroju.

Atrakcje dla dzieci w Krynicy-Zdroju

Dla najmłodszych przygotowano następujące atrakcje: sala zabaw „Mały Robinson”, rajskie ślizgawki, zjeżdżalnię pontonową, a także dobrze wyposażony plac zabaw „Zuzunia”. Wspomniane sala zabaw to propozycja na aktywny wypoczynek, kiedy aura nie sprzyja. Wasze dzieci spędzą tam czas, rozwijając swoją wyobraźnię, motorykę i różnorodne zdolności. Ze względu na to, że sala ta była budowana z myślą o dzieciach, jest ona w pełni bezpieczna. A co za tym idzie, nie musicie się obawiać o Wasze pociechy, jeśli zdecydujecie się skorzystać z szerokiej oferty „Małego Robinsona”. Rajskie ślizgawki na szczycie Góry Parkowej to kolejna propozycja aktywnego wypoczynku dla najmłodszych. Jeśli Wasze dzieci lubują się w bardziej ekscytujących sportach niż tylko zabawa w kolorowych kulkach – przejazdy kilkoma zjeżdżalniami o różnym stopniu zaawansowania będą dla nich idealnym rozwiązaniem. Ślizgawki są odpowiednio dostosowane pod względem nabierania prędkości, a każdy przejazd odbywa się na specjalnie przygotowanych matach.

ślizgawki na Górze Parkowej

Zjeżdżalnia pontonowa również znajduje się na wspomnianej Górze Parkowej i jest idealnym rozwiązaniem nawet dla najmłodszych dzieci. Zjazd na oponie po specjalnie stworzonym torze sprawi Waszym milusińskim ogromną radość i będzie niezapomnianym przeżyciem. Po odbytej przejażdżce dostaną się wyciągiem taśmowym Sun Kids z powrotem na górę. Dzięki temu będą mogły przeżywać te wspaniałe emocje po raz kolejny. A jeśli Wasze dzieci nie należą do odważnych, ale jednak lubią ruch i odpoczynek na świeżym powietrzu, polecamy wybrać plac zabaw „Zuzunia”. Znajdziecie tam dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, trampoliny oraz skakanki dla najmłodszych. Cały kompleks znajduje się na dolnej stacji kolejki na Górę Parkową. Serdecznie polecamy!

Krynica-Zdrój dla rodzin z dziećmi

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, z których większość, może poza rajskimi ślizgawkami, jest dedykowana najmłodszym, w Krynicy znajduje się wiele miejsc dla rodzin z dziećmi. Jeśli lubicie zabawę z Waszymi pociechami – przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji.

Parki linowe: Krynicki Park Linowy oraz Park Linowy Mamut to pierwsza propozycja dla dzieci i ich rodziców. Jest to świetna forma aktywności fizycznej. A dzięki urozmaiconym trasom nikt, niezależnie od stopnia zaawansowania i formy nie będzie się tutaj nudził. Bez względu na to, którą z łącznej liczby 11 tras wybierzecie, czeka na Was potężna dawka adrenaliny.

Kolejną formą rozrywki mogą być przejazdy zdalnie sterowanymi samochodami RC. Specjalnie przygotowane tory znajdują się w Krynickim Parku Linowym. Poza tym, jeśli już o samochodach mowa, w Krynicy-Zdroju znajdziecie wypożyczalnię gokartów. W niej Wasi milusińscy, pod okiem opiekuna, będą mogli spróbować swoich sił za kółkiem.

Atrakcją, która powinna przypaść do gustu wszystkim, niezależnie od wieku, jest Questing. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się połączenie harcerskich podchodów i gier terenowych. Wędrując szlakami turystycznymi możecie zdobyć nowe umiejętności i potężną dawkę wiedzy na temat historii, przyrody i atrakcji przyrodniczo-kulturowych miejscowości. Ta forma rozrywki jest idealna dla rodzin z dziećmi, a po przebytej wędrówce i rozwiązanych zagadkach na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Będąc w Krynicy spróbujcie tam swoich sił. A może obudzi się w Was duch odkrywcy i zapragniecie przeżywać kolejne tego typu przygody.

Atrakcje Krynicy-Zdroju dla całej rodziny

Oprócz wymienionych atrakcji, Krynica-Zdrój ma jeszcze wiele do zaoferowania. Zabawa w MiniGolf-PARK, przejazdy dorożkami czy zjazd 800-metrową sankostradą to kolejne atrakcje dla dzieci, w których mogą brać udział również ich rodzice. Oprócz tego, jeśli warunki atmosferyczne jednak nie będą dla Was sprzyjające, możecie udać się do Escape Room Krynica. To miejsce, składające się z kilku pokoi o odmiennym wystroju i charakterze. Uczestnicy muszą wspólnie rozwikłać zagadki, aby wydostać się z pomieszczenia. Tego typu atrakcja jest przeznaczona dla osób z mocnymi nerwami oraz zacięciem do łamigłówek. Jednak rodzice wspólnie ze swoimi podopiecznymi mogą stworzyć naprawdę dobrze działający zespół, dla którego niestraszna żadna zagadka.

Poza wszystkimi wspomnianymi atrakcjami, w Krynicy-Zdroju zdecydowanie polecamy wypoczynek na świeżym powietrzu dla całych rodzin. Wycieczki rowerowe, spływy kajakowe i pontonowe, sporty wodne na odkrytych basenach w Krynicy dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń. Jeśli natomiast macie ochotę dowiedzieć się czegoś na temat historii miasta, warto skorzystać z bogatej oferty muzeów Krynic-Zdroju. Do dyspozycji zwiedzających pozostają: Muzeum Nikifora, Muzeum Zabawek „Bajka”, Muzeum Turystyki Górskiej czy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie.

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju

Jak widzicie, oferta atrakcji Krynicy-Zdroju dla rodzin z dziećmi jest naprawdę szeroka. W związku z tym Wasz pobyt w tym miejscu będzie wypełniony po brzegi niezapomnianymi przeżyciami. A co za tym idzie, będziecie chcieli wracać w te okolice po więcej.

Oceń (5 / 2)

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KasiaMarzenka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marzenka
Gość
Marzenka
Oceń :
     

Bardzo fajnie jest też na Jaworzynie Krynickiej. Można tam wyjść razem z dziećmi lub też wyjechać kolejką gondolową. Widoki bardzo fajne, dzieciom bardzo podobał się ten wyjazd.

Kasia
Gość
Kasia
Oceń :
     

Fajnie jest również na Deptaku. Dzieci mogą skorzystać z rowerów czy też innych pojazdów.