Własne M w Krynicy-Zdroju

Dom w Krynicy – za ile?

Najtańszy dom w Krynicy-Zdroju można kupić już od 135 tys. zł. Średnia cena wynosi jednak aż 1,1 mln zł. Tak wysoka kwota wynika z faktu, że na krynickim rynku wtórnym znajdziemy bardzo dużo pensjonatów lub budynków przygotowanych pod wynajem pokoi. Przeciętna stawka za metr kwadratowy to 3,7 tys. zł.

Najtańsza z krynickich ofert sprzedaży opisuje dom wcale nie najmniejszy, bo mieszczący się w przedziale 201-250 m². Niska kwota spowodowana jest stanem surowym budynku oraz potrzebą szybkiej sprzedaży. Drugi najtańszy budynek w tej grupie wyceniony jest już na 390 tys. zł przy średniej wynoszącej 624 tys. zł. Warto zauważyć, że kategoria ta odznacza się najniższą przeciętną stawką za metr kwadratowy ze wszystkich grup: 2,7 tys. zł.

Jak wynika z obliczeń portalu Morizon.pl, grupa domów o metrażu 151-200 m² jest równie liczna jak poprzednia – razem stanowią ponad 45% całego wtórnego rynku nieruchomości. Ceny zaczynają się tutaj od 295 tys. zł, a kończą na 980 tys. zł, którą to kwotę zapłacimy za nowoczesny technologicznie dom, gotowy do zamieszkania, posiadający zaaranżowaną działkę. Średnia stawka wynosi 584 tys. zł.

Jeśli szukamy nieruchomości o powierzchni od 100 do 150 m², wybór będziemy mieć znacznie mniejszy. Asortyment jest jednak dość różnorodny – domy potrzebujące wykończenia i gotowe do zamieszkania od razu po kupnie, budynki z bali drewnianych, z cegły lub z pustaków, zlokalizowane w samej Krynicy lub pod miastem. Rozpiętość cen w tej grupie jest stosunkowo niewielka: od 179 tys. zł do 599 tys. zł.

Największe budynki – o metrażu od 251 m² do 300 m² – nie stanowią nawet 10% krynickiego rynku wtórnego. W grupie tej przeważają domy bardzo duże lub o bardzo wysokim standardzie; połowa ogłoszeń dotyczy nieruchomości, na które musielibyśmy wydać ponad milion złotych. Średnia cena to 927 tys. zł, a przeciętna stawka za metr kwadratowy jest najwyższa ze wszystkich kategorii: 3,2 tys. zł. Najdroższe domy nie tylko są gotowe do zamieszkania, lecz także posiadają bardzo duże tereny przydomowe oraz udogodnienia w stylu sauny lub pokoju klubowego.

0 0 głosy(ów)
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments