Rivent - spływy kajakowe i rafting

Spływy kajakowe i pontonowe na Dunajcu lub Popradzie

Zapraszamy na całkowicie bezpieczne spływy Dunajcem. Rafting na Dunajcu lub spływ kajakiem Dunajcem to atrakcja, którą warto zaliczyć wybierając się w Pieniny, Gorce lub Tatry. Najbardziej popularna trasa spływu biegnie ze Sromowiec Niżnych i kończy się w Szczawnicy. Odcinek ten znajduje się na terenie Pienińskiego Parku Narodowego i nosi nazwę Przełomu Dunajca. 14 kilometrów pięknych widoków, kilka miejsc gdzie znajdują się bystrza oraz liczne zakręty z widokami na szczyty Pienin (Sokolica oraz Trzy Korony).

To wszystko sprawia że rafting Dunajcem lub spływ kajakowy Dunajcem dostarcza mocnych wrażeń. Spływ pontonowy odbywa się na 6 i 8 osobowych pontonach pod opieką wykwalifikowanego instruktora. Każdy uczestnik wyposażony jest w kask, kamizelkę asekuracyjną oraz wiosło tak zwany pagaj. Spływy pontonowe Dunajcem należą do zupełnie bezpiecznych i nie mają nic wspólnego z ekstremalnym raftingiem. Sprawia to że, dzieci mogą brać udział w tej świetnej atrakcji. Dla osób, które preferują samodzielne spływy mamy do kajaki 1-2 osobowe takich marek jak Robson Kayak lub całkowicie stabilne i bezpieczne kajaki pneumatyczne Gumotex dla osób bez wcześniejszego doświadczenia w spływach kajakowych.

Trasa spływu pontonowego Przełomem Dunajca zaczyna się w:

  • Sromowcach Niżnych a kończy w Szczawnicy (czas spływu około 2 godziny)

Pozostałe dostępne dla opcji spływu kajakiem to:

  • Niedzica- Szczawnica około 3 godziny
  • Szczawnica- Łącko około 4 godziny
  • Łącko – Stary Sącz około 4 godziny

Przybliżony czas dojazdy dla różnych pobliskich miejscowości:
Muszyna, Piwniczna Zdrój, Krynica Zdrój, Zakopane to około 1 godzina.

Więcej informacji o Raftingu na rzece Dunajec oraz o spływach kajakowych Dunajcem dowiesz się na naszej stronie: WWW.RIVENT.PL.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o