Informator Turysty

Czas wolny, rekreacja

W Krynicy-Zdroju nie można się nudzić. Oprócz ?obowiązkowych? spacerów po deptaku i pięknym Parku Zdrojowym, można spróbować sił na licznych ścieżkach zdrowia. Atrakcją są wycieczki najnowocześniejszą w Polsce kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką (1114 m npm.) z której rozpościera się piękna panorama Beskidów i Tatr Słowackich. Uzdrowisko prezentuje bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową – odbywają się tu m.in. Europejski Festiwal im. Jana Kiepury i coroczny Międzynarodowy Festiwal Gitarowy. Do Krynicy-Zdroju co roku ściągają rzesze znanych postaci życia politycznego z kraju jak i z zagranicy na odbywające się Forum Ekonomiczne.

W uzdrowisku jak i jego okolicach znajduje się wiele ciekawych zabytków, warto odwiedzić Muzeum Nikifora, krynickiego malarza o światowej sławie, liczne zabytkowe cerkwie, zabytki architektury drewnianej. Oczekują na Państwa wyciągi narciarskie, kryte lodowisko, czynna cały rok sankostrada, szlaki turystyczne i rowerowe, sieć kawiarni i restauracji.

Wieloletnie doświadczenie personelu, wykwalifikowana kadra medyczna, szeroka baza zabiegowa, czyste powietrze, ciekawe tereny rekreacyjne i wiele innych propozycji czekają na Państwa w tym jednym z najpiękniejszych zakątków naszego kraju.

?Uzdrowisko Krynica-Żegiestów? S.A.
ul. Kraszewskiego 9/4
33-380 Krynica-Zdrój
CENTRALNA REZERWACJA tel. +48 (18) 471 55 22
e-mail: centralna-rezerwacja@krynica.com.pl
www.uzdrowisko.krynica.com.pl

0 0 głosy(ów)
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments